بک لینک چیست و چگونه باید بک لینک بسازیم؟

 بک لینک چیست؟

بک لینک در واقع یک پیوند (لینک) از یک سایت به سایت دیگر است. به طور مثال دو سایت A و B داریم که در سایت A  لینک سایت B وجود دارد. هر چقدر سایت A سایت قوی تری باشد و اتوریتی بالاتری داشته باشد، می توان به گوگل نشان داد که یک سایت با ارزش و مورد اعتماد کاربران به سایت B  اشاره می کند پس سایت B  نیز قابل اعتماد است.

بک لینکپس برای خرید بک لینک حتما باید به سایت های معتبر و قوی با قیمت بک لینک مناسب، مراجعه کنید. سایت هایی که کاربران روزانه به آن زیاد مراجعه می کنند و اگر در آن سایت ها لینک یا رپورتاژ بگیرید، احتمال ورود کاربران زیادی با آیپی های متفاوت به سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد .

بهترین نوع بک لینک

پیوندها در پست های رسانه های اجتماعی

حتماً از خود می پرسید که بهترین بک لینک ها کدامند؟ لینک ها در پست های رسانه های اجتماعی یک نوع بک لینک ارزشمند برای سئو هستند. پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک و لینکدین می توانند ترافیک قابل توجهی را به یک وب سایت هدایت کنند. هنگامی که یک پیوند در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، همچنین می تواند به بهبود دید و اعتبار یک وب سایت کمک کند.

  • بک لینک های ارجاع (دامنه های ارجاع)

بک لینک های ارجاع که به عنوان دامنه های ارجاع نیز شناخته می شوند، نمونه هایی از بک لینک هایی هستند که از وب سایت های دیگر می آیند. این لینک ها می توانند منبع ارزشمندی از ترافیک باشند و به بهبود سئوی وب سایت کمک کنند. بک لینک های ارجاعی را می توان از طریق ارتباط، وبلاگ نویسی مهمان و تبادل لینک به دست آورد.

 

آیا بک لینک ها باید مرتبط باشند؟

بله. در گذشته الگوریتم های گوگل زیاد بر این نکته پافشاری نداشتند و هرچقدر تعداد بک لینک ها بیشتر بود، برای افزایش بهبود رتبه سئو آن سایت نیز بهتر بود؛ اما در حال حاضر الگوریتم های گوگل بر مسئله مرتبط بودن سایت ها تاکید می کنند؛ پس در هنگام خرید بک لینک قوی باید به آن دقت کنیم. مثلا سایتی که در زمینه فروش آهن آلات فعالیت می کند بهتر است در انجمن های مربوط به آهن آلات لینک بگذارد تا انجمن های مربوط به مواد غذایی!

انکر تکست (Anchor Text) یا کلمه کلیدی هدف چیست؟

برای پیدا کردن انکر تکست مناسب باید ببینید ورودی های سایت شما چه کلماتی هستند که می توانید برای دانستن آن از گوگل سرچ کنسول یا ابزار های سئو استفاده کنید. انکرتکست باید متنی مرتبط باشد. مثلا سایت شما، سایت فروش لپ تاپ است. شما باید با کلماتی مثل خرید لپ تاپ ، یا فروش لپ تاپ لینک بگیرید؛ پس در هنگام خرید بک لینک با کیفیت  باید انکرتکست مناسب را متذکر شوید. پیدا کردن انکرتکست مناسب یکی از وظایف سئو کار است.

بک لینک های شکسته چیست و چطور آن ها را احیا کنیم؟

فرض کنید یک سایت قوی به سایت شما لینک داده است اما پیوندی که وارد کرده است اشتباه بوده است. در نهایت آن لینک به صفحه 404 هدایت می شود که فایده ای برای بهبود رتبه سئو سایت شما ندارد. در نتیجه شما می توانید به آن سایت ایمیل بزنید و درخواست کنید که لینک را اصلاح کنند. یا می توانید یک صفحه برای همان لینک بسازید و ریدایرکت کنید به صفحه اصلی و درست.

 

از چه نوع بک لینک هایی باید اجتناب کنیم تا سایتمان پنالتی نشود

  1. بک لینک های پولی و انبوه

موتورهای جستجو بر اساس میزان محبوبیت سایت شما توسط سایر سایت های واقعی و کسب درآمد، به ارزش سایت شما نگاه می کنند. گوگل می گوید که خرید و فروش لینک ها می تواند بر نتایج SERP تاثیر منفی بگذارد. با خرید لینک نه تنها به ارزش سایت شما اضافه نمی شود بلکه حتی باید منتظر عواقب منفی آن نیز باشید. بنابراین از خرید بک لینک های انبوه و غیر طبیعی به سایت خود اجتناب کنید.

 

  1. لینک های دایرکتوری با کیفیت پایین یا نامربوط

اگر نمایه هایی را در دایرکتوری هایی تنظیم کنید که قابل اعتماد یا مورد توجه نیستند (یا اگر به کسب و کار شما مرتبط نیستند) ممکن است برای سئوی شما خوب نباشد. آنها همچنین اسپم در نظر گرفته می شوند و بسیاری از بینندگان وب سایت از آنها متنفرند.

 

  1. بک لینک های انجمن با کیفیت پایین

پست‌های فروم یک برند، به ‌ویژه آنهایی که حاوی لینک‌ها هستند، باید به انجمن‌های با کیفیت بالا و بحث‌های واقعی محدود شوند. اگر می خواهید در فروم ها بک لینک بگذارید حتما در آن ها فعال نیز باشید. افرادی که سعی می کنند این مکان ها را با لینک ها اسپم کنند ممکن است به نتایج دلخواه خود نرسند.

  1. بک لینک های کامنتی

بک لینک هایی که در کامنت ها درج می شوند و شما حتما دیده اید که بسیاری از سایت ها در زیر یک پست کامنت گذاشته اند و به مزرعه لینک تبدیل شده است جای مناسبی برای گرفتن بک لینک نیست و امتیاز منفی برای سئو سایت شما خواهد داشت.

 

  1. دامنه هایی با امتیاز اسپم بالا

دامنه هایی با امتیاز اسپم بالا، وب سایت هایی هستند که توسط موتورهای جستجو اسپم یا بی کیفیت در نظر گرفته می شوند. بک لینک گرفتن از این وب سایت ها می تواند به سئو وب سایت آسیب برساند و باید از آنها اجتناب شود. با ابزارهایی مانند Ahrefs و Moz، می توان از امتیاز اسپم یک وب سایت قبل از گرفتن بک لینک از آن مطلع شد.

 

Comments